Pro zobrazení obsahu se prosím přihlašte.

Přihlásit se

Věci, které musíte znát, když chcete půjčovat Váš karavan.

/ blog / 
Věci, které musíte znát, když chcete půjčovat Váš karavan.
Kategorie:

Věci, které musíte znát, když chcete půjčovat Váš karavan

V dnešní době spousta lidí uvažuje, zda svůj karavan nabídnout k pronájmu, či nikoliv. V souvislosti s tímto tématem je kladeno množství otázek, které se vám tímto článkem pokusíme zodpovědět. Nabídneme vám také několik tipů a postupů, které je třeba dodržovat, aby bylo půjčování bez komplikací.

1. Pojistka je základ
Při výběru havarijního pojištění buďte obezřetní a vše si pozorně nastudujte. Nezapomeňte, že by vaše havarijní pojištění mělo krýt i škody způsobené třetími osobami. Případná spoluúčast se pak hradí z kauce. Taková pojistka sice vyjde na více peněz, ale zato Vám zaplatí všechny náklady v případě nehody. Berte ji jako investici, která se vám vrátí v podobě nájmu.

2. Smlouva
Nezapomeňte si připravit dobrou smlouvu (šablona smlouvy ke stažení zdarma zde). Je vhodné uvést storno podmínky, případná omezení, poplatky, sankce a výši vratné kauce. S nájemcem uzavřete smlouvu a vyberte kauci, která se u karavanů pohybuje mezi 10 000 Kč a 30 000 Kč. Vypíšete předávací protokol (u kterého nezapomeňte ověřit totožnost pronajímatele) a vytvořte fotodokumentaci karavanu - vyhnete se tak případným nesrovnalostem.

3. Marketing
Ve chvíli, kdy máte vyřešené havarijní pojištění a uzavřené všechny smlouvy, je nutné dostat váš inzerát mezi lidi. Jedna možnost je nabízet karavan svým známým. Takový systém funguje pouze v případě, že jej chcete pronajmout jen na pár dní v roce. Pokud si však na pronajímání karavanu chcete postavit business a pronajímat jej často (60 dní a více), je na místě řešit marketing. Tam máte několik možností. Můžete investovat svůj čas a peníze do webových stránek a do reklamy, nebo můžete využít služeb portálu Hledám karavan. Zde za symbolický poplatek vložíte svůj karavan a oni se už postarají o veškerou propagaci. Máme vysledováno, že pokud chce člověk pronajímat karavan, do marketingu investuje řádově až desítky tisíc korun. Když pronajímá přes Hledám karavan, vyjde ho to na 1 490 Kč za rok.

4. Osobní nastavení
Při půjčování karavanu si musíte uvědomit, že váš karavan jde do rukou naprosto cizích lidí. Kempeři tak doporučují vlastnit některé vybavení dvakrát. Když se pak vy sami rozhodnete s karavanem vydat na dovolenou, nebudete muset ležet na proleželé matraci nebo jíst z obouchaných talířů. Občas se také může stát, že vám zákazník karavan trochu podře. Nezlobte se na něj, nedělá to schválně, prostě nemá tolik zkušeností jako vy. Půjčování je potřeba věnovat určitou dávku času, komunikace a trpělivosti. S klientem je potřeba se domluvit a při předání karavanu mu vše ukázat.

5. Rezervační systém
Abyste nemuseli trávit celé dny na telefonu, doporučujeme vytvořit si rezervační systém. Zákazník, který si chce karavan půjčit, si tak jednoduše vytvoří rezervaci ve volném termínu. Pokud rezervační systém řešit nechcete, doporučujeme vytvořit si alespoň sdílený Google Kalendář. Vyhnete se tak neustálým telefonátům o volné termíny. Jak si takový kalendář nastavit se dočtete v článku zde.

6. Jak správně nastavit cenu
Při stanovování ceny za pronájem je potřeba se pořádně zamyslet. K nákladům za marketing a havarijní pojistku nezapomeňte k ceně přičíst i čištění karavanu, čas strávený se zákazníkem, amortizaci, servis a další náklady s tím spojené.

Pokud máte dobře nastavenou cenu pronájmu, máte připravený rezervační systém nebo alespoň sdílený kalendář, tak je velká šance, že vám váš koníček bude přinášet jen radost a zisk. Navíc se potkáte se spoustou lidí, kteří, stejně jako Vy, sdílí zájem o karavany a můžete si tak vyměnit své tipy a triky.

Za přípravu článku děkujeme společnosti Life Style Camper, která dováží a půjčuje karavany. Za minulou a současnou sezónu si velká část jejich zákazníků koupila karavan za účelem dalšího pronájmu. Mají tak zkušenosti a zpětnou vazbu od svých klientů.

© 2020 Hledám karavan s.r.o.
 | 
web by Stanovskýmarketing.cz
menu-circlecross-circle