Pro zobrazení obsahu se prosím přihlašte.

Přihlásit se

Tipy a triky pro dovolenou s karavanem

/ blog / 
Tipy a triky pro dovolenou s karavanem
Kategorie:

Co dá člověku dovolená s karavanem?

Svobodu. Volnost. Nezávislost.

To vše získá člověk, který si vybral dovolenou s karavanem. Jen on si vybírá destinaci, jen on si diktuje, jak přesně bude jeho dovolená vypadat.

Výhody a nevýhody kempování s karavanem

Cena je jedním z hlavních důvodů, proč vyjet na dovolenou s karavanem, vyjde to levněji, než dovolená například u moře. Za rozumnou částku můžete tento mobilní tábor, ze kterého můžete podnikat výpravy do přírody, vzít třeba na okružní jízdu po České republice a prozkoumat všechny krásy té naší zastrčené kotliny. Žádné hotely a motely. Jen vy, vaše rodina a příroda.

Určitě si to dovedete představit, pokud jste to nezažili. Konečně jste se dostali pryč od hluku a spěchu města, od otravných pracovních povinností...

Klid však nepřichází. Rozruch a hluk jsou pořád tady. Hoteloví sousedé, špatná lokalita, nedostatek soukromí… Plus máte v daném hotelu už pronajaté místo, nemůžete prostě odejít. 

A teď si představte, že máte karavan. Že si hotel vezete sebou. 

Nelíbí se vám výhled? Hurá na cestu!

Chcete klid a samotu? Hurá na cestu!

S karavanem jste pánem vlastní dovolené. Jen vy rozhodujete, kdy, kam, jak a proč.

Zajeďte na zapadlé místečko u řeky, nebo zaparkujte u tichého jezera a nechte se ukolébat klidem evropské přírody.

Nesmíte to však podcenit. Svoboda je hezká, musíte se však velmi dobře připravit, nejspíš budete odkázáni pouze sami na sebe.

Dovolená s karavanem nebo obytným vozem: Užitečné tipy a triky

Karavan, obytný vůz, nebo třeba pozemek, to vše u nás najdete, včetně tipů, v čem vyjet (odkaz na článek 3), nebo jak se v přírodě chovat (odkaz na článek 2).

Kde se utábořit?

Jako první vám na mysl určitě přijde otázka Kam? Kempování s karavanem je možné na každém pozemku, který nespadá pod soukromého vlastníka. Pokud takového vlastníka zastihnete, doporučujeme vám, abyste se s ním domluvili.

Tady nalezneme malý háček. Jak rozeznat soukromý pozemek od toho nesoukromého? 

Ne vždy najdete na louce nebo u lesa značení, nebo nějakou jinou formu identifikace.

Zákony ČR a mnoha evropských států fungují tak, že na takovém pozemku můžete zaparkovat, nesmíte tam však kempovat. Omezení platí jak pro táboření ve stanu, tak pro karavany či obytné vozy.

Pokud si tedy nejste jistí, tak před spaním či před výpravou do okolí kempařské náčiní schovejte a ukliďte. A kdybyste náhodou majitele zastihli, tak se s ním domluvte. Dobré slovo překoná mnoho bariér. 

Na našem portále najdete také sekci Kde kempovat, takže pokud nechcete riskovat hádku s majitelem nebo podobné nepříjemnosti, tak si můžete místa vyfiltrovat a za drobný poplatek na takovém místě můžete nerušeně přespat. 

Volání přírody

Tak, ubytování bychom měli, teď je na čase zařídit to, co se zkrátka a dobře zařídit musí. Biologické potřeby.

Většina karavanů je vybavena kazetou, kam se ukládají splašky. 

Jsou dva typy kazet: ekologicky šetrná (nejsou tam umělá čistidla, dezinfekční chemikálie, prostě jedovaté látky, které by mohly poškodit životní prostředí). Takovou kazetu můžete vyprázdnit v přírodě. 

Pokud máte kazetu chemickou, musíte její obsah vylít do kanálu nebo do chemického WC (např. toaleta na benzinové pumpě). 

V sekci Kam pojedu si můžete vybrat vhodná místa také podle toho, zda je v blízkosti WC, či nikoliv.

A co dělat, pokud kazetu nemáte? Odpovězte na volání přírody. Hlavně pak musíte místo činu překrýt odhrnutou vrstvou hlíny, aby nedošlo k nějakým ekologickým katastrofám 🙂  

Nejcennější tekutina

S vodou je dobré hospodařit s rozumem. Kdyby vám náhodou došla, určitě nečerpejte nové zásoby z řeky nebo potoka. Zastavte se v civilizaci. Opět můžete využít našich chytrých filtrů a najít si místo, kde mají pitnou vodu.

Vodu vám rádi doplní na čerpacích stanicích nebo v hospodách, samozřejmě za drobný poplatek. Zásoby tekutin můžete doplnit také ve větších kempech, bývají tam pumpy. Přesvědčte se však, že jde skutečně o pitnou vodu a nezapomeňte vodu také ochutnat. Pokud je slaná, trpká, či jinak znehodnocená, tak se takové vodě vyhněte.

Pít můžete samozřejmě i z přírodních zdrojů, jako jsou studánky, které většinou bývají pitné, pokud není v jejich blízkosti cedulka, která hovoří o opaku. Nejbezpečnější je však převařená vody z podobných zdrojů.

Zaujalo vás?

Chtěli byste si zkusit kempování na divoko? Nebo třeba hledáte pěkný pozemek, kde byste svůj karavan nechali stát? Prozkoumejte náš web a pak hurá do přírody!

© 2020 Hledám karavan s.r.o.
 | 
web by Stanovskýmarketing.cz
menu-circlecross-circle