Pro zobrazení obsahu se prosím přihlašte.

Přihlásit se

Kempování na divoko? Zásady a rady

/ blog / 
Kempování na divoko? Zásady a rady
Kategorie:

Co je největším lákadlem kempování na divoko?

Jste vlastními pány, jen vy si vybíráte, kam jedete a kdy tam jedete.
Je to o volnosti a svobodě. 

Volnost má však své limity. Zjistěte, co jsou zásady každého dobrého kempera, abyste neudělali ostudu sobě nebo ostatním kempařům.

Velký karavanní úklid

Je jedno, kde kempujete. Jezírko, louka, opuštěné parkoviště… místo po vás musí zůstat hezké a uklizené. Žádné odpadky, papírky, obaly. Ani smítko by po vás nemělo zůstat. 

A výmluva ,,to už tam bylo” zde neplatí. Jestli chcete někde tábořit, měli byste to nejen kvůli ostatním, ale také kvůli sobě, hezky uklidit. 

To se týká také biologického odpadu. Nevyhazujte ho volně, hlavně pokud jde o chemikáliemi ovlivněné splašky z WC kazety. Ty patří do toalety na benzinové pumpě. 

Šedou vodu (vzniká při mytí nádobí a sprchování) byste měli vylít do kanálu, ne na louku. 

Respektujte nejen lidi, ale hlavně přírodu. Vždyť právě tam se chcete vydat se svým karavanem!

Nedupejte jí po předsíni.

Bezpečnost především

Chcete s karavanem zaparkovat někde, kde už parkují ostatní lidé? Berte na ně ohledy. Neporušujte noční klid a zajistěte, aby byly vaše ratolesti ukázněné a že nebudou chodit nikam, kam nemají.

A dávejte pozor. Jsou to veřejná místa a i když karavanní místa nebývají zrovna středisky zločinnosti, mějte se na pozoru. Hlídejte nejen svůj majetek, ale také majetek svých přechodných sousedů. Kryjte si záda. Vždyť spolu máte dost společného: lásku k přírodě a dobrodružství.

Kempování na divoko: Vhodný cíl

Nepředvídatelnost k dobrodružství během kempování na divoko patří. Je skvělé, když nevíte, kde se s karavanem zastavíte.  Mějte však na paměti zákony a také zásady správného kempařského chování. Neblokujte zásobovací cesty, vlastně neblokujte žádné cesty. 

A jak vlastně zjistit, kde můžete parkovat, a kde ne? Od pohledu nepoznáte, co je soukromý pozemek, a co ne. Pokud se s majitelem setkáte, vždy se s ním můžete domluvit. Přátelský přístup udělá hodně. Ujistěte majitele, že po sobě uklidíte, že budete dodržovat zákony a že nebudete rušit. Klidně ho pozvěte do svého karavanu, aby se ujistil, že tam není nic, co by mohlo dělat problémy.

Také můžete využít kličky. Funguje v Česku i v okolních státech. Na většině pozemků se dá parkovat, nesmí se tam však kempovat. Pokud si tedy nejste jistí, zda jste na soukromém, nebo veřejném pozemku, tak před spaním nebo výletem veškeré kempařské vybavení ukliďte.

A pokud nevíte, kam chcete jet, a nechcete vyjet úplně naslepo… podívejte se do našeho katalogu. Najdete tam ochotné lidi s pozemky, karavany, auty a obytnými vozy, se kterými se můžete domluvit.

Předchozí článek
© 2020 Hledám karavan s.r.o.
 | 
web by Stanovskýmarketing.cz
menu-circlecross-circle