Pro zobrazení obsahu se prosím přihlašte.

Přihlásit se

Kalendář? Ušetřete peníze, čas a úsilí. Ovládněte čas

/ blog / 
Kalendář? Ušetřete peníze, čas a úsilí. Ovládněte čas
Kategorie:

Ovládněte čas s kalendářem. Ušetřete peníze, čas a úsilí. 

Prošli jste jednoduchými kroky a nechali jste inzerát na svůj karavan, obytný vůz, nebo třeba pozemek na našem webu? 

Je na čase zabránit tomu, aby vám někdo neustále volal a ptal se, kdy si může předmět vašeho inzerátu půjčit. Časté volání a vyřizování a sdělování toho, že vlastně termín není dostupný, to stojí čas, peníze a úsilí. 

Ukažte svým klientům, kdy si mohou pronajmout váš karavan, obytný vůz, nebo něco jiného. 

METODA 1: Krabicové řešení rezervačního systému

Na rezervačním systému uvidí váš potenciální zákazník, kdy přesně si může karavan pronajmout. Je to systém vhodný pro menší podnikatele, i pro velké firmy. Můžete zde nabízet také více rekreačních vozidel najednou.

Hlavní silnou stránkou rezervačního systému je jeho automatizace. Když nechcete, tak s klientem nemusíte vůbec nic řešit. Klient si otevře systém, zvolí si dny, na které si chce např. karavan pronajmout. Systém pak automaticky zašle e-mai, je tam také napojení na platební bránu. Možností je mnoho. 

Většina těchto systémů je stavěná tak, že je může využít i technicky méně nadaný člověk.

Máme dobré zkušenosti s rezervačním systémem Reenio. Jde o snadný a rychlý způsob, jak si vytvořit rezervační kalendář, kde uvidíte, jaké termíny jsou volné. Ukázka rezervační stránky zde.

Všechny potřebné informace najdete na webu společnosti Reenio, včetně často kladených otázek, jako Pro koho se Reenio hodí a různých návodů, jak systém používat.

Pokud chcete službu používat se všemi jejími výhodami, tak si musíte koupit balíček. Samozřejmě je k dostání i základní balíček, který je zdarma. Plně pokryje potřeby jednotlivců, kteří chtějí občas půjčit svůj jeden karavan, na půjčovací dobrodružství menších nebo středních podnikatelů však nestačí. 

S promo kódem HLEDAMKARAVAN-54TR655B si můžete vyzkoušet Business předplatné v hodnotě 250 Kč zdarma. 

Rezervační systém

METODA 2: Google umí vše

Pokud vám opravdu stačí jen ten základ, tedy aby vaši potenciální zákazníci viděli, kdy máte volný termín, tak je zde i jiná alternativa.

Google už dávno není pouze vyhledávač. Úložný prostor, seznam kontaktů, synchronizace s YouTube, nákupy, videokonference, překladač, stahování aplikací… a také kalendář, který si můžete sami nastavit, jakkoliv změnit a pak jej zaslat svým potenciálním zákazníkům.

A hlavně je zdarma. 

KROK 1: REGISTRACE

Nejdříve potřebujete Google účet. Pokud už jej máte, tak se nebojte tento krok přeskočit a rovnou se přihlašte.

Do vyhledávací lišty zadejte adresu Google.cz a v pravém horním rohu klikněte na tlačítko Přihlásit se. Pak si vytvořte účet, je to jednoduché, zabere to maximálně dvě minuty.

KROK 2: VYTVOŘENÍ KALENDÁŘE

Opět zamíříme do pravého horního rohu na obrazovce, nyní nás zajímá ikona čtverce, který se skládá z mnoha menších čtverců.

 Nachází se mezi fotkou vašeho účtu (pokud jste si fotografii nevybrali, tak tam je počáteční písmeno vaší gmail adresy). 

Rozklikněte čtverec a najděte Kalendář.

Základní rozhraní kalendáře je v dost nešikovném formátu, jeden sloupec je jeden den. To nechceme, takže zamíříme opět doprava nahoru na obrazovce a klikneme na široké tlačítko mezi ozubeným kolem a čtvercem a zvolíme Měsíc. 

Změna z týdnu na měsíce

Nyní se vám naskytne pohled na čistý kalendář, to však můžeme rychle změnit. Dejme tomu, že chceme půjčovat náš karavan mezi 31. lednem a 6. březnem.
Klikněte na jeden ze čtverců, který tvoří kalendář (levým tlačítkem myši) a potáhněte kurzorem. Označené dny mají nyní modrou barvu. 

Vyskočí vám okno a tam si můžete nastavit jméno segmentu v kalendáři, který jste právě vybrali. Následně klikněte na tlačítko Uložit.

Úprava kalendáře

KROK 3: ÚPRAVY KALENDÁŘE

Nyní vaši zákazníci ví, kdy si mohou půjčit karavan. Co když si ale některý z nich karavan objedná, jak dát těm ostatním vědět, že jsou tyto termíny obsazené?

Opět je to jednoduché. 

Potáhněte myší a prostě smažte ten časový segment, který je obsazený. Nebo přidejte nový časový segment do kalendáře a pojmenujte jej například OBSAZENÉ TERMÍNY.

 Vzorový kalendář

Segmenty můžete také barevně odlišovat, pro naše potřeby to však není potřebné. Smyslem tohoto jednoduchého Google kalendáře je pouze ukázat, jaké termíny jsou volné, a jaké nikoliv. 

KROK 4: SDÍLENÍ KALENDÁŘE 

A teď zbývá poslední krok. Váš kalendář musí vidět vaši zákazníci. Jak na to? 

V levé dolní straně okna s dokumentem je položka Vaše kalendáře. Klikněte na tři tečky vedle kalendáře, který právě používáte. Stejného výsledku docílíte také kliknutím na ozubené kolečko v pravém horním rohu obrazovky.

Rozklikněte si v levé dolní straně svůj kalendář v sekci Nastavení mých kalendářů. Zde si kalendář můžete přejmenovat, přidat k němu popisek, udělat celý kalendář transparentnější pro vaše cílové uživatele.

Nejdůležitější položkou je zde sekce Integrovat kalendář. Kdybychom sdíleli kalendář pouze přes odkaz, tak na něm mohou ostatní lidé provádět úpravy. A to nechcete, chcete pouze, aby kalendář viděli. 
Integrovat kalendář

Sdílejte tedy následující řádek:

Odkaz z integrace kalendáře

Držitel tohoto odkazu nemůže nic měnit, nemusí mít ani Google účet, aby kalendář viděl.

Jediný zápor je, že kalendář nyní nemá časové segmenty rozdělené barevně, jsou však stále rozděleny textově. Rovněž nedoporučujeme sdělovat, jaký zákazník má půjčený karavan a na kdy jej má půjčený, z důvodu ochrany osobních údajů.

METODA 3: Rezervační systém na míru

Pokud chcete, aby byl rezervační systém přizpůsobený přesně vašim potřebám, nechte si jej vytvořit na míru. Bude tak přesně podle vašich představ a můžete jej dále upravovat. Další výhodou je, že kromě prvotní investice pro jeho vytvoření nebudete platit provize či členství jiným portálům.

Nevýhodou je však to, že se částkou za jeho vytvoření můžete pohybovat až v desetitisících (přesná cena se odvíjí od náročnosti) a vývoj a testování trvá několik měsíců.

Pro ukázku se podívejte na stránky Life Style Camper, jejichž rezervační systém na míru vytvořila společnost Stanovský consulting & marketing s.r.o

 

Na závěr

Je vlastně úplně jedno, jakou metodu použijete, je to pouze o vaší osobní preferenci. Doufáme však a věříme, že se nám naše společné podnikání vydaří. 

Tak hurá na výlet! 

© 2020 Hledám karavan s.r.o.
 | 
web by Stanovský consulting & marketing s.r.o.
menu-circlecross-circle