Pro zobrazení obsahu se prosím přihlašte.

Přihlásit se

Cestování karavanem a obytným vozem po Francii

/ blog / 
Cestování karavanem a obytným vozem po Francii
Kategorie:

Jak na cestování karavanem a obytným vozem po Francii?

Francie má mnohem víc co nabídnout, než pouze skvělé víno a sýry. Uspokojí cestovatelské chutě jak náročným milovníkům horské přírody, tak kulturním nadšencům i nenáročným rodinám s dětmi. Pojďme se podívat, do jaké míry je země autora Malého prince nakloněna kempování.

S termínem “kempování na divoko” se v našich článcích setkáváte často. Francouzsky se to řekne ,,le camping sauvage” (čtěte “l kámpink s-váž”) a zahrnuje postavení stanu nebo parkování karavanu či obytného vozu na jednu až dvě noci mimo kemp. Kempování na divoko ve Francii je tolerováno a tamější zákony ho nezakazují. 

My však pro kempování na divoko doporučujeme vyhnout se chráněným přírodním lokalitám, pobřeží a blízkosti historických památek. Místní orgány totiž mohou mít stanoveny zvláštní pravidla pro tyto oblasti. Mnoho velkých měst má vyhrazená místa, na kterých se dá 1 až 3 noci zdarma stát, takže si před cestou udělejte menší research a dopředu si zjistěte, která z nich nabízí tuto možnost. Zcela legální je parkovat obytné auto mimo města na klidné části silnice nebo na odpočívadlech.

A jak být správným divokým kempařem (nebo je to kempařským divočákem)? Najděte si oblast mimo rušná turistická místa, nerozdělávejte oheň a nevytahujte markýzu. Po jedné noci po sobě ukliďte a přemistěte se dál. S výběrem místa si dejte pozor na soukromé pozemky, u kterých potřebujete pro parkování souhlas majitele. Pokud si tedy nejste jisti, zda na konkrétním místě můžete kempovat, nebo zda to v dané oblasti není zakázané, doporučujeme zeptat se místních. Jistě najdete společné řešení, případně vás odkážou na nejbližší kemp či stellplatz.

Francie je jedna z těch evropských zemí, která se chopila trendu kempování jako příležitosti, a tak je síť kempů a stellplatzů na celém území poměrně hustá. Obvykle každá turisticky významná oblast nabízí kemp či stellplatz, na kterém bezpečně zakempíte.

Tak si užijte Francii a bon voyage!

Následující článek
© 2020 Hledám karavan s.r.o.
 | 
web by Stanovskýmarketing.cz
menu-circlecross-circle